Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

HTML 4.01 Transitional
Poprawny CSS!

SIEĆ STRUKTURALNATo swego rodzaju system uniwersalnego okablowania telekomunikacyjnego (uproszczona sieć teletechniczna) przewidziany do szerokiej gamy zastosowań. Umożliwia on tworzenie sieci komputerowo - telefonicznej z możliwością dołączenia innych urządzeń. System okablowania strukturalnego to produkt złożony z wielu komponentów pracujących w jednym systemie i spełniających wymagania określonych norm, służących do budowy pasywnej infrastruktury kablowej niezależnej od specyficznych zastosowań.


Można powiedzieć, że sieć strukturalna, to bardzo prosta odmiana instalacji inteligentnej wyposażonej w dedykowaną sieć elektryczną z odpowiednimi zabezpieczeniami, wydzielonymi gniazdami (typy DATA), często wyposażonej w system zasilania awaryjnego (UPS).


Podstawowym medium transmisji sygnałów w okablowaniu strukturalnym jest czteroparowa skrętka. Oznacza to że w jednym kablu biegnie 8 przewodów miedzianych podzielonych na cztery wyróżnione pary. Specjalna budowa kabla pozwala na niezakłóconą transmisję sygnałów o dużej częstotliwości.


Ponieważ ze względów technicznych maksymalna długość kabla łączącego przełącznicę z gniazdem (skrętki) może wynosić 90m , to w wypadku większych budynków konieczne staje się budowanie kilku przełącznic. Wtedy dla zachowania jakości sygnału stosuje się kable światłowodowe, które przenoszą sygnały o bardzo dużej częstotliwości na większe odległości. Medium transmisyjnym wykorzystywanym do budowy tych kabli jest specjalnie wykonane pojedyncze włókno szklane.


stru_1 stru_2 stru_3


Poniżej przedstawiamy przykładowy oferowany zakres prac. Chętnie jednak zmierzymy się z każdym innym ciekawym zadaniem ...


- sieci komputerowe lokalne LAN, miedziane i światłowodowe.

- instalacja i uruchomienie z oprogramowaniem.

- dedykowana sieć elektryczna, z doborem zabezpieczeń.

- systemy zasilania awaryjnego realizowane za pomocą urządzeń UPS.

- modernizacje i rozbudowa, instalacja urządzeń aktywnych.

- stały nadzór eksploatacyjny, opieka serwisowa, pomiary strukturalne.

- naprawy osprzętu, wymiana części.

- naprawy komputerów, urządzeń peryferyjnych i sprzętu telefonicznego.

- serwis telefonów, faksów, urządzeń wielofunkcyjnych.

 


 

© 1992-2014 TKKJ-System, wszelkie prawa zastrzeżone
katalog firm TKKJ
usługi i poprawki krawieckie Warszawa
najlepsze kursy maturalne Warszawa
dziewiarstwo ręczne usługi i kursy Warszawa
O FIRMIE WYKAZ PRAC REFERENCJE CIEKAWE LINKI KONTAKT